"> Yılın Fotograf Sanatcısı Ödülü | Osman Yıldız
Osman Yıldız

Hoş Geldin BenOsman YILDIZ

My new music on all digital platforms

Hakkımda

Yılın Fotograf Sanatcısı Ödülü

Yılın Fotograf Sanatcısı Ödülü

Onur Akay Medya Ödülleri’ne Osman Yıldız Damga Vurdu
4 yıldır gelenekselleşen ve verdiği ödüller ile medyada büyük yer bulan Onur Akay Medya Ödülleri Ödül Töreni görkemli bir geceye sahne oldu. 3 Mart Salı günü Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen geceyi yılın spikeri sunucusu ödülünü de alan Serkan Aksarı sundu. Duygusal anların da yaşandığı gecede, “Yılın Fotoğraf Sanatçısı” ödülünü Osman Yıldız aldı.


Kurtuluş Engelliler Derneği’nin her yıl katkı verdiği Onur Akay Medya Ödülleri’nde adaylar jüri tarafından belirleniyor ve engelli vatandaşlarımız oylarını kullanıyordu. Bu sene kısmen halk oylamasının da uygulandığı gece, Ahmet Özden’in orkestrası ile şenlendi. Törenin en iddialı ödüllerden olan ve birçok başarılı ismin de aday olduğu fotoğrafçılık kategorisinin kazananı merak ediliyordu.


Osman Yıldız Bir Kez Daha Ödüle Uzandı
Osman Yıldız, “Yılın Fotoğraf Sanatçısı” ödülünü alarak büyük alarak büyük gurur yaşadı. Ödülünü geceye şarkıları ile renk katan Tuğba Ünal’dan alan başarılı fotoğrafçı, engelli vatandaşlarına teşekkürlerini sundu.


Fatih Portakal, Hakan Aysev, Tuğba Özay, Wılma Elles, Cengiz Semercioğlu, Cengizhan Sönmez, Ece Erken, Bircan Bali, Behlül Aydın, Bilal Özbilge, Çılgın Sedat, Ahu Tuğba, Emre Altuğ ve Serdar Kurtuluş’un ödül aldığı törende halkın teveccühünü kazanan Osman Yıldız, çektiği sanatsal fotoğraflar ile bunun sinyalini veriyordu.


Türkiye’nin İncileri Ödül Töreni’nde de “Yılın En İyi Moda Fotoğrafçısı” ödülünü kazanan fotoğrafçı; çektiği moda fotoğrafları ile sosyal medyada ses getiriyordu. Ivana Sert’in moda çekimlerini yürüten Osman Yıldız, birçok yerel ve ulusal sanat dergisine fotoğraf çekiyordu. Fox TV ve Show TV’nin eğlence programlarında da görev alan sanatçı, mesleğin genç yetenekleri arasında gösteriliyordu.


Osman Yıldız: “Fotoğraf Benim Hayatımın Anlamı”
“Fotoğraf benim hayatımın anlamı” diyerek sözlerine başlayan Osman Yıldız; “Fotoğraf çekmeyi ticari bir faaliyet olarak görmüyorum. Enerji kaynağım olan fotoğraf çekmek, en özel sanatlardan birisidir ve fotoğraf çektikçe insanların daha iyi tanıyorum. Güzel arkadaşlıklar ve bağlar kuruyorum. Hevesimi kaybetmeden, ülkem için en iyisini yapmaya ve bu sanata değer katmaya çalışacağım” diyor.

osman yıldız[/sociallocker]